Dr. Mehmet Çerçi

Manisa Yunusemre Belediye Başkanı

HABERLER

Başkan Çerçi Anneler Günü’nü Kutladı
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Haklarını ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimiz annelerimizin gününü kutluyorum” dedi. Her yıl Mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanan Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, anneliğin kutsal bir kavram olduğunu söyledi. Başkan Çerçi yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Annelerimiz, en iyi şekilde yetişmemiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, yüreklerindeki sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Peygamber Efendimizin (SAV) ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ Hadis-i Şerifi bulunmaktadır. Bu sözler dinimizde annelerin değerini en iyi anlatan sözlerdir. Çocuklarını özveriyle büyüten, onları doğru ahlakla geleceğe hazırlayan annelerimiz, sevgi ve şefkatin kaynağıdır. Yaşamımızda bizi karşılıksız seven, en kötü zamanımızda yanımızda olan annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermekte kusur etmemeli, onların kıymetini bilmeliyiz. Onları yılda bir gün değil her gün hatırlamalı, birlikte geçirdiğimiz zamanın sınırlı olduğunu unutmayarak bu zamanı iyi değerlendirmeliyiz. Haklarını ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimiz başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum." 
Kupa Sevincini Başkan Çerçi’yle Paylaştılar
Süper Amatör Lig’i şampiyon tamamlayarak Bölgesel Amatör Lig (BAL)’e yükselen Yunusemre Belediyespor’da Kulüp Başkanı Arif Alkan yönetimiyle birlikte Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi  ziyaret ederek şampiyonluk kupasını takdim etti. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Belediyespor Başkanı Alkan, Başkan Çerçi’nin şehir dışı programı dolayısıyla kupa törenine katılamadığını belirtirken kulübe verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Alkan ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada takımı iyi yerlere getirmek amacıyla yönetimiyle beraber çalıştıklarını vurgulayarak, “Takımımız bu sezon şampiyon oldu ve geçen hafta kupa töreni düzenledik. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, şehir dışı programı dolayısıyla törenimize katılamamıştı. Biz de kupamızı başkanımıza getirdik. Başarı basamaklarını teker teker çıkıyoruz. Futbol altyapı takımlarımızdan 3 tanesi Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Yunusemre Belediyespor’u en iyi yerlerde temsil etmek için yönetimimizle beraber var gücümüz ile gece gündüz çalışıyoruz. Her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. “ALTYAPIDA NE KADAR ÇOCUĞU ULAŞIRSAK O KADAR BAŞARILIYIZ” Yunusemre Belediyespor Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise önümüzdeki sezon BAL’da mücadele edecek takıma başarılar diledi. Belediye olarak gençleri spora yönlendirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Çerçi şunları söyledi: “Yunusemre Belediyespor olarak birçok branşta yaklaşık 1800 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Altyapıda ne kadar çocuğa ulaşırsak o kadar başarılı olacağımızı düşünüyorum. Bu çocuklar bizim geleceğimiz o bakımdan gençlerimizi önemsiyoruz. Ben başarılarından dolayı kulüp yöneticilerimizi ve futbolcularımızı kutluyor; başarılarının devamını diliyorum” 
Güllü Gelin Oldu
Güllü Aran 23 yaşında… + 1 farkla dünyaya gelen Güllü’nün en büyük hayali ise gelin olmaktı. Genç kızın hayalini gerçeğe çeviren Yunusemre Belediyesi genç kıza gelinlik hediye etti. Down sendromlu genç kıza gelinliğini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti. Yunusemre Belediyesi, Turgutlu ilçesinde yaşayan Down sendromlu Güllü Aran’ın gelinlik hayalini gerçeğe çevirdi. Anne babası vefat eden 23 yaşındaki Aran’a  gelinlik hediye eden Yunusemre Belediyesi, genç kızı sevince boğdu. Eğitim gördüğü   Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenleriyle birlikte Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı eşya deposuna gelen Güllü Aran’a gelinliğini Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti. Mutluluğu gözlerinden okunan genç kız, hayalini gerçekleştiren Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. GELİNLİĞİ BAŞKAN ÇERÇİ TESLİM ETTİ Aran’la yakından ilgilenen Belediye Başkanı Çerçi, genç kızı sevindirmenin kendilerini de mutlu ettiğini belirterek, “Turgutlu’da bulunan Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu yönetimi öğrencileri Down sendromlu kardeşimiz Güllü Aran’ın gelinlik hayalini gerçeğe çevirmek için bizlere başvurdu. Biz de bu isteği geri çevirmedik. Güllü kızımızın mutluluğuna vesile olmak bizleri çok sevindirdi. Rabbim onun gönlündeki bütün istekleri yerine getirmeyi nasip eder inşallah” diye konuştu. GELİNLİĞİ ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİNDE GİYECEK Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenlerinden Özge Dombaycı, kendilerinin talebini geri çevirmeyen Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Dombaycı, “İnternet üzerinden haberlerinizi gördük o şekilde Yunusemre Belediyesi’ne gelinlik alınması amacıyla başvurduk. Güllü geçen sene benim öğrencimdi, gelin olmayı çok istiyordu. Gelinliğini okulumuzun Engelliler Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikte giyecek. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’den  Allah razı olsun” dedi. Okulun Gıda Teknoloji Öğretmeni Mustafa Uğraş da şunları söyledi: “Güllü yıllardır gelinlik giymek istiyordu. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu isteği kırmadı ve Güllü’ye gelinlik hediye etti. Kendisine şahsım ve okulum adına teşekkür ediyorum”
Ali Dede Akülü Aracına Yunusemre’yle Kavuştu
Asmacık Mahallesi’nde yaşayan 91 yaşındaki Ali Yıldırım Yunusemre Belediyesi’nin girişimleriyle tekerlekli akülü aracına kavuştu. Ali Dedeye akülü aracını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti. Yunusemre Belediyesi, Asmacık Mahallesi’nde yaşayan 91 yaşındaki yürüme engelli Ali Yıldırım’ın isteğine duyarsız kalmayarak tekerlekli akülü aracına kavuşturdu. Ali Dedeyi ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi aracı kendi elleriyle teslim etti.  Yunusemre Belediye ekipleri de, Ali Yıldırım’ın evine rahatlıkla girip çıkabilmesi için evinin önüne engelli rampası yaptı. Ali Dedeyle yakından ilgilenen Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak herzaman imkanları ölçüsünde dezavantajlı grupların yanında olduklarını söyledi. ALİ DEDE ARTIK DAHA RAHAT HAREKET EDEBİLECEK Akülü aracına kavuşan Ali Yıldırım, kendisine destek veren Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Yürüme engeli nedeniyle Yunusemre Belediyesi’nden araç talebinde bulunduklarını anlatan Ali Dede duygularını şu sözlerle aktardı:  “Yürüme problemi yaşadığım için akülü araca ihtiyacım vardı. Bunun için Yunusemre Belediyesi’ne başvurdum. Benim artık rahatlıkla hareket etmeme vesile oldular. Başta Belediye Başkanımızdan razı olsun” 
Ramazan’ın Müjdeleyicisi Berat Kandilimiz Mübarek Olsun
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Berat Kandili’nin arınmak ve bağışlanmak için çok önemli bir fırsat olduğunu belirten Çerçi, Berat Kandili’nin aynı zamanda Ramazan Ayı’nın müjdeleyicisi olduğunu hatırlattı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Berat Kandili mesajı yayımladı. Mesajında Berat Kandili’nin arınma gecesi olduğuna vurgu yapan ve bu gece kulların Allah’ın yüce merhametine nail olacağına değinen Çerçi, “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayına ulaşmamıza vesile olan son kandil gecesi Berat Kandilidir. Ramazan ayının müjdecisi olan ve Şaban ayının ortasında idrak edilen bu mübarek gecede kullar arınır ve bağışlanır. Bu gece, kulların borçtan, hastalıktan, cezalardan kurtulmaya vesile, ilahi af ve rahmete nail olma gecesidir. Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma gecesidir. Berat, Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaratılanların birbirini affetme günüdür. Berat Kandili için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyurmuştur: ‘Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Yok mu tövbe eden? Tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen? Rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen? Şifa vereyim der.’ Öyleyse bu mübarek gecede günahlarımız için af dileyelim, Allah’ın sonsuz merhametine sığınalım. Yüce Rabbim bize sağ salim Ramazan ayına ermeyi nasip etsin” dedi. 
Lavanta Park da Spor Alanına Kavuşuyor
Yunusemre Belediyesi, Yeni Mahalle’de bulunan Lavanta Park’da spor alanı oluşturuyor. Parkı gezen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  çocuklarla birlikte spor yaptı. Yunusemre Belediyesi bir parka daha spor alanı yapıyor. Yeni Mahalle’deki Lavanta Park da basketbol ve futbol tutkunu gençler spor alanı oluşturan Yunusemre Belediyesi, bu çalışmasıyla takdir topladı. Çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çocukların ilgi odağı olan Başkan Çerçi sağlıklı yaşamak için sporun şart olduğuna işaret etti. PARKLARDA SPOR ALANLARI OLUŞTURULUYOR Özellikle gençleri spora yönlendirmek istediklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ atasözümüzden hareketle vatandaşlarımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı spora yönlendirmek için çalışıyoruz. Mahallelerimizde uygun olan parklarımıza spor alanları ve sahaları oluşturuyoruz. Bunlardan bir tanesi de Lavanta Park. Parkın bulunduğu alanda çevre düzenlemesi yapıyor, futbol ve basketbol sahası inşa ediyoruz. Burada çocuklarımızın oyun oynamasına şahit olmak çok güzel. Onlar bizim geleceğimiz. Gelecek nesillerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 
Başkan Çerçi'den Hafta Sonu Mesaisi
Mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hafta sonu da vatandaşlarla bir araya geldi, Hıdırellez kutlamalarına ve hayır yemeğine katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi hafta sonunda vatandaşlarla buluştu. İlk olarak AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları'nın düzenlediği kahvaltı programına katılan Başkan Çerçi, burada partili kadınlarla bir araya geldi. Başkan Çerçi'ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Başkan Çerçi, toplantıda Yunusemre Belediyesi olarak hanımlara yönelik yatırımlarda bulunduklarını kaydetti. Belediye olarak hanım lokallerinde birçok hanımın kurs gördüğünü ifade eden Başkan Çerçi,  kahvaltının ardından Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Ayn-ı Ali Mahallesinde gerçekleştirilen 3. Hıdırellez etkinliğine katıldı. Vatandaşların Hıdrellez coşkusunu paylaşan Belediye Başkanı Çerçi, baharın habercisi olan Hıdırellez'in Orta Asya'da önemli bir gelenek olduğunu söyledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi daha sonra Asmacık Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle hayrına katıldı. Asmacık’ta yediden yetmişe herkesten büyük ilgi gören Başkan Çerçi günün son programında Pelitalan Mahallesi sakinleriyle buluşarak sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. 
Başkan Çerçi Bir Seçim Vaadini Daha Hayata Geçiriyor
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin seçim vaatleri arasında bulunan Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi start aldı. Projeyi AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte inceleyen Başkan Çerçi, alanın 2017 yılı içerisinde hizmete açılacağını müjdeledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte belediyenin yapımı devam eden çalışmalarını inceledi. Manisa Tabiat Parkı, Kentsel Dönüşüm, Atatürk Mahallesi Kültür ve Taziye Evi, Horozköy Tarihi Tren Garı ve bölgenin çehresini değiştirecek Horozköy Çamlık alanında incelemelerde bulunan Başkan Çerçi, belediye olarak 2017 yılının proje yılı olacağını belirtti. 2017 YILI İÇERİSİNDE HİZMETE GİRECEK 13 bin metrekare alan üzerine kurulacak Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’ne ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Burası neredeyse 50 yıldır atıl durumda. Daha önce pazaryeri olarak kullanılıyordu. Seçim vaatlerimiz arasında da olan Horozköy Çamlık Alanı ve Rekreasyon Projesi ile burayı vatandaşlarımızın kullanabileceği fitness alanı, koşu yolu, çocuk oyun parkı, kafeteryası, otoparkı, halı saha ve sosyal donatı alanlarının bulunduğu güzel bir yer haline getireceğiz. Projelerimiz tamamlandı, ihalemiz yapıldı. Yüklenici firma inşaata başladı. Birkaç ay içerisinde bölgemiz çok güzel bir rekreasyon alanına kavuşacak” diye konuştu. ‘BİRÇOK PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’ AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise Başkan Çerçi’nin başarılı projelere imza attığını kaydederek, “Ben de belediye başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Seçim vaatlerini bir bir hayata geçiriyor. Hizmet odaklı bir anlayışta olması bizleri mutlu ediyor. Kendisinin yanında olduğumuzu her zaman biliyor. Birçok projesini de yakından takip ediyoruz. Yapılan projeleri gezme imkânı buldum. Başkanımıza çalışmalarından dolayı Manisalılar adına teşekkür ediyorum. Hem şehri güzelleştiriyor hem de hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırıyor. Seçildikten sonra vaatlerini unutan değil; bir bir hayata geçiren anlayışa sahip olmasından gurur duyuyoruz. Kendisini bir kez daha kutluyor; başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.   ‘BAŞKANIMIZIN GÜZEL İŞLER YAPACAĞINA İNANIYORUZ’ Atatürk Mahallesi Muhtarı Aydoğan Yolcu da, uzun süredir atıl durumda olan alanın bölgeye kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Burası atıl bir alandı. Şu an görüyorsunuz temeli atılmış durumda. Başkanımızın mahallemize güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Kısa süre önce kurulan bir belediyenin böyle bir hizmet vermesi bizleri memnun ediyor.”