Dr. Mehmet Çerçi

Manisa Yunusemre Belediye Başkanı

Güllü Gelin Oldu

Güllü Aran 23 yaşında… + 1 farkla dünyaya gelen Güllü’nün en büyük hayali ise gelin olmaktı. Genç kızın hayalini gerçeğe çeviren Yunusemre Belediyesi genç kıza gelinlik hediye etti. Down sendromlu genç kıza gelinliğini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti.

Yunusemre Belediyesi, Turgutlu ilçesinde yaşayan Down sendromlu Güllü Aran’ın gelinlik hayalini gerçeğe çevirdi. Anne babası vefat eden 23 yaşındaki Aran’a  gelinlik hediye eden Yunusemre Belediyesi, genç kızı sevince boğdu. Eğitim gördüğü   Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenleriyle birlikte Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı eşya deposuna gelen Güllü Aran’a gelinliğini Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti. Mutluluğu gözlerinden okunan genç kız, hayalini gerçekleştiren Başkan Çerçi’ye teşekkür etti.

GELİNLİĞİ BAŞKAN ÇERÇİ TESLİM ETTİ

Aran’la yakından ilgilenen Belediye Başkanı Çerçi, genç kızı sevindirmenin

kendilerini de mutlu ettiğini belirterek, “Turgutlu’da bulunan Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu yönetimi öğrencileri Down sendromlu kardeşimiz Güllü Aran’ın gelinlik hayalini gerçeğe çevirmek için bizlere başvurdu. Biz de bu isteği geri çevirmedik. Güllü kızımızın mutluluğuna vesile olmak bizleri çok sevindirdi. Rabbim onun gönlündeki bütün istekleri yerine getirmeyi nasip eder inşallah” diye konuştu.

GELİNLİĞİ ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİNDE GİYECEK

Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenlerinden Özge Dombaycı, kendilerinin talebini geri çevirmeyen Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Dombaycı, “İnternet üzerinden haberlerinizi gördük o şekilde Yunusemre Belediyesi’ne gelinlik alınması amacıyla başvurduk. Güllü geçen sene benim öğrencimdi, gelin olmayı çok istiyordu. Gelinliğini okulumuzun Engelliler Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikte giyecek. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’den  Allah razı olsun” dedi. Okulun Gıda Teknoloji Öğretmeni Mustafa Uğraş da şunları söyledi: “Güllü yıllardır gelinlik giymek istiyordu. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu isteği kırmadı ve Güllü’ye gelinlik hediye etti. Kendisine şahsım ve okulum adına teşekkür ediyorum”